Peruka KlaunaDo wykonania kolorowej peruki wykorzystujemy siateczkę- opakowanie po zabawkach. Siateczkę przymierzamy na głowę i odcinamy potrzebną część. Pod peruką ukrywamy wszystkie włosy, więc jej wielkość powinna być podobna do czepka na basen lub nawet trochę większa.

Czytaj więcej...

Składanie serwetek- kwiatDużą papierową serwetkę rozkładamy. Wszystkie wierzchołki składamy do środka, powstaje mniejszy kwadrat. Kwadrat pomniejszamy w ten sam sposób jeszcze dwa razy, po czym odwracamy serwetkę na drugą stronę. Wierzchołki po raz kolejny składamy do środka, przytrzymujemy ręką, żeby serwetka się nie otwierała.

Czytaj więcej...

Maska karnawałowaNa grubszej, sztywnej folii (może być też koszulka na dokumenty) rysujemy pisakiem niezmywalnym kształt maski. Maskę wycinamy i w całości pokrywamy klejem magic. Z białej, ażurowej, papierowej serwetki wycinamy kawałki ozdobnej części.

Czytaj więcej...

Maska karnawałowaMaskę wykonujemy z białego, grubszego papieru i papieru śniadaniowego lub wykorzystujemy niepotrzebne torebki po prezentach, które mają już gotowy, ciekawy wzór. W pierwszej wersji, maskę w kształcie okularów, wyciętą z grubszego, białego papieru naklejamy na środek arkusza papieru śniadaniowego. Wycinamy miejsce na oczy. Papier składamy w harmonijkę od górnej i dolnej strony.

Czytaj więcej...

Składanie serwetek - ozdobny liśćSerwetkę rozkładamy. Jeżeli mamy ozdobną serwetkę, układamy ją na białą stronę oraz wierzchołkiem do dołu. Serwetkę składamy w harmonijkę rozpoczynając od tego wierzchołka. Tworzymy kilka zgięć, kończymy poniżej przekątnej (zbyt dużo zgięć spowoduje, że ozdobę nie ustawimy pionowo).

Czytaj więcej...

wiszący organizer na ozdoby do włosówPomysł na wyeksponowanie spinek, opasek, gumek do włosów, w postaci dekoracyjnej, wiszącej sowy. Sowę możemy wykonać na dwa sposoby: kolorową, błyszczącą na podstawie dwóch płyt CD lub szarą z tektury. W pierwszym i w drugim przypadku ozdoba staje się kolorowa po założeniu wszystkich dodatków do włosów. Jedno koło owijamy sznurkiem lub włóczką (wystarczy do połowy).

Czytaj więcej...

kolaż z gazet ziemiaPrzygotowujemy tło pracy w postaci obrazka Ziemi. Z gazet wydzieramy kawałki w różnych odcieniach koloru zielonego i niebieskiego. Kawałki gazet dzielimy na małe skrawki, kolory powinny być posegregowane. Wydrukowane kontury kontynentów, mórz i oceanów wyklejamy przygotowanymi kawałkami gazet.

Czytaj więcej...