Pacynka ze skarpetyZaczynamy od przygotowania paszczy pacynki. Rozcinamy na pół miękką część większej myjki kuchennej. Rogi zaokrąglamy. Odrywamy miękką część myjki od szorstkiej tak, aby można było wsunąć do środka palce (brzegi gąbki powinny być nadal połączone z szorstką częścią). Skarpetkę obracamy na lewą stronę. Teraz smarujemy klejem szorstką część myjki i łapiemy nią koniec skarpetki (tam, gdzie jest miejsce na palce). Możemy zaczekać, aż klej sklei materiały, lub delikatnie obrócić skarpetkę na prawą stronę i kontynuować pracę. 

Czytaj więcej...

Z brązowej kartki składamy tzw. piekło-niebo. Można je otworzyć pionowo lub poziomo. Potrzebujemy tylko poziome otwarcie, więc pionowe sklejamy. Z różowego papieru wycinamy język, z białego zęby. Z białej bibuły formujemy 2 kulki, które oklejamy małym kwadratowym kawałkiem. Będą to oczy. Z czarnej bibuły robimy kulkę w podobny sposób, jak te z białej. Będzie to nos. 

Czytaj więcej...

Kukiełka z butelkiPustą plastikową butelkę przecinamy na pół. Jeżeli wnętrze jest mokre, wycieramy ręcznikiem. Do dolnej połowy przeciętej butelki dopasowujemy cielisty papier i odcinamy nadmiar. Owijamy papier wokół butelki i ołówkiem zaznaczmy miejsce gdzie będą znajdowały się uszy. Rysujemy uszy na kartce i nacinamy je nożykiem a następnie odginamy do góry.

Czytaj więcej...

Pacynka - lewWycinamy wszystkie elementy według szablonu oraz dodatkowo trzy długie paski z czarnego filcu na wąsy. Do pojemnika przykładamy pomarańczowy filc, odmierzamy i ucinamy odpowiednią ilość (w zależności od tego jakie mamy opakowanie). Oklejamy pojemnik taśmą dwustronną w taki sposób, aby zostało jak najmniej pustego miejsca.

Czytaj więcej...

Kukiełka z pudełkaPudełko oklejamy zielonym papierem kolorowym. Z brązowego papieru odcinamy wzdłuż dłuższego boku dwa paski o szer. 1 cm. Smarujemy je klejem i oklejamy nimi 3 patyki do szaszłyka. Jako oczy przyklejamy cekiny. Czarne kwadraciki (rzęsy) nacinamy, ale nie do końca. Następnie zaginamy je do góry i przyklejamy. 

Czytaj więcej...

Kukiełka na patykuProstujemy siatkę by wycisnąć z niej powietrze. Mniej więcej na środku robimy supeł, ale nie do końca, tak żeby „uszy” siatki były poniżej supła. Supeł ten to głowa kukiełki. „Uszy” związujemy ze sobą, a na końcach robimy supełek i w ten sposób kukiełka otrzymuje rączki.

Czytaj więcej...